Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać tusz i toner do drukarki?

2022-05-12
Jak wybrać tusz i toner do drukarki?Wiemy, że samodzielny wybór tonera lub tuszu do drukarki może sprawić niemały problem. Widzisz mnóstwo ofert z oznaczeniami, które niewiele Ci mówią i nie do końca wiesz czym się różnią. Przewijasz kolejne oferty, widzisz zmieniające się cyferki w opisie, ale jak masz trafić na produkt, którego właśnie potrzebujesz? W trzech krokach powiemy jak łatwo dobrać odpowiedni wkład, tak aby uniknąć pomyłki przy zamówieniu. Dowiesz się również czym dane produkty różnią się od siebie

Trzy kroki do wyboru odpowiedniego wkładu Twojej drukarki


1) Sprawdź czy wpisujesz poprawny model wkładu - pomoże Ci w tym kod OEM producenta

Być może zauważyłeś/łaś, że oznaczenia zamienników różnią się od tych na oryginalnym produkcie. Uwarunkowane jest to przez prawo odnośnie opatentowanych znaków towarowych jak i fantazję producentów. Symbole pojawiają się w różnych formach. Przykładowo dla wkładu, o oryginalnym kodzie OEM to CE505X, producenci zamienników mogą używać P-505X, AT-5X, 05X-PT, 05X-S itd. Sprawa nie jest prosta dla normalnego użytkownika i łatwo jest się w tym wszystkim pogubić, zwłaszcza, że wstukując dane frazy w wyszukiwarkę, prawdopodobnie nie znajdziesz swojego produktu. Aby ułatwić Ci wyszukiwanie, zadbaliśmy o to, żeby opisy zamienników zawierały jak najwięcej informacji, które nakierowują Cię na odpowiedni model. Najprościej jednak będzie jeśli wyszukasz odpowiedni wkład po modelu drukarki, ale o tym w kolejnym punkcie.

2) Drukarka informuje Cię czego potrzebuje, sprawdź komunikaty systemowe

W większości urządzeń , które pojawiły się na rynku, znajdziesz wyświetlacz, na którym drukarka wyświetli informację, który materiał eksploatacyjny właśnie się skończył. Jeśli jednak go nie ma, drukarka spróbuje porozumieć się z Tobą poprzez komputer. Na pasku zadań obok zegara w Windows pojawi się monit sterownika, odpowiednio dla systemu iOS znajdziesz informację o braku w menu. O ile w przypadku podstawowych modeli urządzeń monochromatycznych wymiana będzie prostsza, gdyż toner z bębnem jest zintegrowany, co znaczy, że martwisz się jedynie o wymianę jednego materiału eksploatacyjnego, to w przypadku urządzeń z dwoma oddzielnymi modułami musisz dobrać pasujący toner oraz odpowiedni do niego bęben. Schody zaczynają się również w przypadku urządzeń kolorowych, gdzie wymiany wymagają cztery różne tusze lub tonery, cztery bębny, głowice i dodatkowo pojemnik na zużyty toner lub tusz.

3) Łatwo wyszukaj po modelu swojego urządzenia

Aby ułatwić Ci wybór odpowiedniego wkładu i zniwelować problem z wyszukiwaniem materiałów eksploatacyjnych po kodzie produktu, przygotowaliśmy wyszukiwarkę na podstawie bazy urządzeń drukujących. Wystarczy, że w specjalnie przygotowanej wyszukiwarce wybierzesz z listy swoje urządzenie, odpowiednią markę, rodzaj i model, a my przedstawimy Ci całą dostępną ofertę materiałów dla Twojego urządzenia. To rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić czas, który musiałbyś/łabyś spędzić na wyszukiwaniu każdego produktu z osobna i pozwoli uniknąć pomyłki przy składaniu zamówienia. Kupując u nas zyskujesz gwarancję kompatybilności naszych produktów z Twoim urządzeniem drukującym. Jeśli coś pójdzie nie tak, odbierzemy niedziałający towar na własny koszt i zwrócimy Ci 100% wpłaconej kwoty w ciągu 7 dni.
pixel